Підсумки виборів президента України – 2019 очима громадських активістів

25 квітня на медіа-платформі «Вільна» представники Громадянської кампанії захисту права на вибір підбили підсумки виборів президента України і звернули увагу громадськості на порушення, які вони помітили.
Нагадаємо, Громадянська кампанії захисту права на вибір створено задля відстоювання спільних політичних прав і соціально-економічних інтересів. Кампанія нікого не підтримує з кандидатів/ок у Президенти України, не отримає фінанси від олігархів або іноземних центрів впливу – тому представники є абсолютно незалежними і неупередженими, зацікавленими в максимальній прозорості.
Спостереження за виборами є важливою частиною виборчого процесу. Адже виборці мають бути впевненими, що їх голос зарахують саме за того кандидата, за якого вони його віддали. Регіональний представник Громадянської кампанії захисту права на вибір розповів, що у першому турі у спостереженні за виборчим процесом на Сумщині взяли участь 492 спостерігача, у другому турі 156. Нажаль, як ви розумієте, ми не охопили всі виборчі дільниці, оскільки на території Сумської області близько 1000 виборчих дільниць, – зазначив Юрій Обод.
“Ми хочемо привернути увагу громадськості на такі факти. Перший тур Миколаївська об’єднана громада – 100% явка. На наш погляд, дивно. На жаль, наших представників на цій дільниці не було. Не менш цікава ситуація склалася в с. Терешківка. 1 тур за Зеленського – 0 голосів. Як це трапилось? ДВК 590412 за Порошенка у першому турі – 197, у другому – 149, за Зеленського у першому турі – 193, у другому – 584. ДВК 590411 за Порошенка у першому турі -62, у другому турі – 32. За Зеленського у першому турі – 40, у другому – 166.
Таких фактів багато. Цю інформацію ми брали з офіційного сайту ЦВК. Якщо ми помиляємося – добре, а якщо ні? Це говорить, що у нас не налагоджена система захисту голосів. На це необхідно звертати увагу, адже незабаром відбудуться парламентські вибори”, – говорить Юрій Обод.
Волонтерка Оксана Мужецька відзначила роботу команди і подякувала всім активістам за підтримку і участь у спостереженні за виборчим процесом.

Підсумки виборів президента України очима громадських активістів

Підсумки виборів президента України очима громадських активістів

Geplaatst door Вільна – незалежна медійна платформа op Donderdag 25 april 2019

You may also like...