Унікальні сільськогосподарські культури. Хто і Де їх вирощує на Сумщині?

18.04. на медіа платформі “Вільна” директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Маслак Олександр Миколайович і заступник директора Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Собко Микола Геннадійович охарактеризували основні тенденції розвитку рослинництва та тваринництва на Сумщині .
Аграрний сектор є однією з провідних галузей економічного зростання Сумської області. У Сумській області за підсумками 2018 року було вироблено сільськогосподарської продукції на 11, 4 млрд. грн., за темпами зростання обсягів виробництва порівнюючи з попереднім роком Сумщина займає 5 показник в Україні. На підвищення цих показників вплинула галузь рослинництва. Позитивні зрушення спостерігаються також у галузі тваринництва, Сумщина повністю забезпечую потреби населення області в м’ясі та м’ясопродуктах, молоці, а також інших продуктах тваринництва.
Загалом на Сумщині працює 7 агрохолдингів і 652 фермерських господарств.
Микола Геннадійович наголосив на важливості підвищення не тільки економічних показників, але і особливостям сівозмін. З метою збереження та підвищення ефективності агробізнесу та запобігання розвитку негативних явищ. За його словами, фермер має планувати не на рік, а як мінімум на три роки вперед.
На Сумщині набуває популярності сільський зелений туризм. Такі напрямки як садівництво, ягідництво, органіка є дрібнотоварними господарствами і в цьому випадку вигідним є розвиток сільського зеленого туризму, що сприятиме створенню нових туристичних маршрутів, зазначив Олександр Миколайович.

You may also like...