Перспективи розвитку гастрономічного туризму на Сумщині


На медіа-платформі «Вільна» про перспективи розвитку гастрономічного туризму говорили: ресторатор, голова ради підприємців при Сумській обласній державній адміністрації, голова Сумського обласного регіонального відділення Спілки підприємців, малих, середніх і приватизованих підприємств України Коган Борис; начальник відділу промоції та туризму СОДА, співорганізатор фестивалю «Слобожанські смаки» Юрій Гладенко; ресторатор, співорганізатор фестивалю «Слобожанські смаки» Денис Полак; етнограф, фольклорист, мовознавець Сергій П’ятаченко.
Важливою подією розвитку гастрономічного туризму у Сумській області стало проведення 7 – 14 січня гастрофесту «Слбожанські смаки». «Туризм без їжі не буває, турист обов’язково захоче спробувати щось цікаве, що притаманне конкретній території», – говорить Юрій Гладенко. Ідея організації фестивалю зародилася на круглому столі ще в жовтні, а в грудні було прийнято рішення організації саме Різдвяного гастрофесту.
Місцеві заклади активно взяли участь у проведенні фестивалю «Слобожанські смаки». «Було складено меню з 5 страв, знайдено цікаві рецепти слобожанської кухні. Деякі заклади і після закінчення фестивалю подають страви, представлені на фестивалі», – зазначив співорганізатор фестивалю Денис Полак.
Якою є національна кухня, які страви притаманні, які назви добре знає член експертної комісії, етнограф Сергій П’ятаченко. «Пундики, перепічки, кулики, затірки, шпундра з буряками, баба-шарпанина та інші страви, які ми вже не знаємо, з’явилися у меню ресторанів. Шеф-кухарі, креативна команда знайшли маловідомі рецепти страв, які є в описах Котляревського в «Енеїді», чи баба-шарпанина про яку згадує Микола Маркевич у збірці «Звичаї, повір’я, кухня і напої малоросіян», – говорить етнограф Сергій П’ятаченко. І додає, що для української кухні характерним є приготування їжі саме у печі. Тож українська піч і українська страва поєднані між собою.
Серед усіх страв Борис Коган відмітив «Сало», на його думку, якщо Полтава асоціюється з галушками, то Суми з салом. Також висловив побажання створення архітектурної команди, для розробки проекту туристичного маршруту, і проведення відкритого конкурсу для реалізації цієї ідеї.
За результатами голосування і висновками експертної комісії відзначили три страви: «Бараболя-маківниця», «Кров’янка з тушкованою капустою» і аутентична страва «Шпундра з буряками». І після закінчення фестивалю сумчани і гості нашого міста мають можливість скуштувати ці страви.

You may also like...

Залишити відповідь