Досягнення Хотінської ОТГ і перспективи громад області


На медіа-платформі «Вільна» консультант з комунікацій Офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес підбив підсумки 2018 р., проаналізував основні тенденції в діяльність всіх громад області. «Цей рік був досить особливим у створенні територіальна громад: була створена перша територіальна громада навколо міста обласного значення – навколо міста Шостка, що стало визначним етапом, оскільки міста обласного значення є «драйверами» економічного зростання, навколо яких проходить об’єднання територіальних громад. Станом на сьогодні, таких громад всього 24, Шостка стала третьою. Загалом цього року на Сумщині створено чотири ОТГ (Білопільська, Путивльська, Ричівська, Синівська)», — говорить Карен Агаджанов-Гонсалес.
Основними показниками успішної діяльності ОТГ є кількість залучених інвестицій на розвиток ОТГ, хорошим прикладом є Хотінська ОТГ. Голова Хотінської ОТГ Микола Торяник зазначив, що у 2018 році Хотінська ОТГ залучила більше інвестицій від місцевих підприємств і державних програм, ніж сам бюджет Хотінської ОТГ. За словами Миколи Трояника, минулий рік був дуже плідним. Понад 15 млн. витрачено на дороги, 18.5 млн. вкладено в реконструкцію та будівництво школи, 3 млн. витрачено на реконструкцію медичних закладів, також багато роботи заплановано на наступний рік.
Підводячи підсумки, Карен Агаджанов-Гонсалес звернув увагу, що КМ затвердив План дій по завершенню децентралізації влади в ОТГ, який розрахований на 2019-2021, однак процес добровільного об’єднання громад не закінчується, громади мають можливість і надалі об’єднуватися, як наприклад у Польщі.

You may also like...