Обласний онкодиспансер: що зроблено і треба зробити ще, аби покращити ситуацію


10 січня на медіа-платформі «Вільна» Володимир Іванович Канонихін говорив про рівень захворюваності на рак у Сумській області , про нагальні проблеми областного онкодиспансера, які потребують залучення коштів.
«У нас в області рівень захворюваності на рак вище по Україні. Це пов’язано з індексом старіння населення. Якщо по Україні захворюваність на рак 319 осіб на 100 тис. населення, то у Сумській області 419 осіб за минулий рік, за оперативними даними», – повідомляє Володимир Канонихін. А також додає, що показник виявлення онкохвороб на ранніх стадія вищий ніж по Україні.
Однак, для надання кваліфікованої допомоги хворим необхідне якісне та дороге обладнання для лікування і своєчасного діагностування хвороби. За словами головного лікаря, зараз необхідне оновлення ендоскопічного обладнання. Так, депутати обласної ради обговорюють це питання, зокрема Андрій Кісель.
Приміщення онкологічної поліклініки обслуговує велику кількість людей з усієї області. Іноді у вузьких коридорах поліклініки складно пересуватися навіть медичному персоналу. Ще один важливий аспект цього страшного захворювання – це вартість лікування. Курс хіміотерапевтичного лікування обходиться від 5 до 100 тис. І ці проблеми потребую першочергового залучення бюджетних коштів, оскільки від цього залежить життя пацієнтів онкодиспансера.