Деякі питання державного контролю якості лікарських засобів

Останнім часом тема лікарських засобів є актуальною і широко обговорюваною – про ліки говорять у транспорті, ми бачимо рекламу на екранах телевізорів, на біл-бордах. Так на медіа-платформі «Вільна» начальник служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Сумській області Людмила Ситник роз’яснила питання, що стосуються системи контролю за якістю лікарських засобів.
Людмила Ситник зазначила, що основним напрямком роботи органів державного контролю ліків є попередження випадків реалізації неякісних, заборонених, незареєстрованих, фальсифікованих лікарських засобів.
Всі лікарські засоби, які реалізовуються на території України, повинні бути зареєстровані. На сьогодні в Україні функціонує трирівнева система контролю якості ліків. Перший рівень – контроль лікарських засобів при їх ввезені в Україну. Другий рівень – контроль якості лікарських засобів в аптеках уповноваженими особами суб’єкту господарювання. Третій рівень – подальший державний вибірковий контроль лікарських засобів під час реалізації і зберігання, який проводять інспектори. У випадку виникнення сумнівів у споживачів, щодо якості ЛЗ органи державного контролю проводять перевірки. Тож ліки, можна купувати у всіх ліцензійних аптеках, говорить Людмила Ситник. Однак, за якість лікарських засобів придбаних через інтернет-аптеки державна служба контролю ліків відповідальності не несе!
«Купуючи ліки зверніть увагу – на зовнішній вигляд упаковки, на маркування, термін придатності й умови зберігання. Документ підтвердження якості ЛЗ є сертифікат. І найголовніше, перш ніж купувати ліки, слід звернутися до лікаря», – наголошує Людмила Ситник.

You may also like...